Biography - Alissa White-Gluz

21. března 2015 v 22:47 | Ela Vampire :-)
Jméno: Alissa White-Gluz
Místo narození: Montreal, Kanada
Datum narození: 31. 07. 1985 (29)
Znamení: Lev
Kapely: The Agonist, Arch Enemy
Výška: 163 cm
Povolání: Zpěvačka, textařka


Alissa White - Gluz se narodila 31. července 1985 v kanadském Montrealu. Je známá pro svoje vokální dovednosti a rozumné texty. Libuje si ve výstřednosti, její vokály někde připomínají Morbid Angel, v jiné písničce zní jako Iron Maiden a v další zní jako Marylin Manson. Je vdůležité zmínit, že je první zpěvačkou, která přezpívala "Swan Lake", od Čajkovského, v acapella verzi.

Alissa se rychle dostala na Montrealskou metalovou scénu, když si v devatenácti letech, našla svou první kapelu The Agonist. Velice rychle ji začínali uznávat a stala se inspirací pro spoustu fanoušků i podobných kapel, pro celý svět poskytuje vášnivou podívanou jak ve studiu, tak na pódiu. Kvůli tvořivosti, vokálům, textům i vzhledu, byla kapela dobrá pro marketing a tak se Alissa objevila jako hostující zpěvačka na mnoha albech. Od roku 2011 hostuje na turné, legendární power metalové legendy, Kamelot. Na tomto turné jenom víc dokazuje svoji všestranost a mistrovský projev.

Na důkaz tvrdé pracovní morálky a odhodlání si Alissy všimne Angela Gossow, která je pro Alissu velikou inspirací. Angela naznačila, že Alissa je právě zpěvačkou, která by se mohla stát její nástupkyní. Alissa byla nadšená, že může převzít štafetu a stát s členkou své oblíbené kapely - nemůže se samozdřejmě jednat o nikoho jiného než o Arch Enemy. Alissa později uvedla: "Tvořivost Arch Enemy je neuvěřitelná, jako důkaz poslouží spousta písniček. Angela, která vévodila Arch Enemy, byla velkým plus a já jsem neuvěřitelně šťastná, že mohu být součástí toho všeho! Nezastavím se!"

Alissa se už se 15 let věnuje boji za lidská práva, práva zvířat a ochraně životního prostředí. Spolupracovala s neziskovými organizacemi, obchody s oblečením i mezinárodně uznávanmi charitativními organizacemi, zapojila se také do kampaně, která podporuje zdravotnické služby a vzdělání v Africe, zůčastnila se boje za zákaz lovění tuleňů v Kanadě a stala se tváří mnoha těchto kampaní. Alissa dodala: "Umění bez vášně nění umění. Metal je úžasná věc pro vášnivé fanoušky i vášnivé hudebníky. Vždy jsem toužila po rovnosti mezi rasami, pohlavím a druhy. Proč si všichni stěžujeme, když bychom mohli pomáhat. Jsem zapálená pro všechno, co dělám, hlavně pro svou hudbu."

Tahle odhodlaná, mladá žena nenechá dlouho čekat ani vaše uši, ani oči, ani mozek. Připravte se na "War Eternal" od Arch Enemy!

ZAJÍMAVOSTI:
- Alissa se účastnila soutěže Canadian Idol
- Alissa je veganka a Straight edge
- její první kapela se je The Agonist, kde místo ní nyní zpívá Vicky Psarakis
- byla tváří mnoha kampaní za práva zvířat např. PETA2
- je proti McDonaldu a KFC
- jejím njvětším vzorem je Angela Gossow, bývalá zpěvačka Arch Enemy
- Alissa kamarádí například s Angelou Gossow nebo Elize Ryd z Amaranthe
- v pořadu Made na MTV učila screamPoznámky autorky:
Veganství je způsob stravování, filozofie a životní styl, odmítající využívání zvířat především pro potravu.
Straight edge odmítají jakékoliv drogy, ať už legální nebo ilegální a také promiskuitní sex. Poznávacím znamením pro ně bývá písmeno X, často namalované na zápěstí rukou.

Toto jsou zdroje z kterých jsem čerpala informace a některé věci v článku jsou moje vlastní znalosti. Materiály jsme překládala asi hodinu, pak jsem kompletovala článek a pak ještě korektura a úprava. Takže VÁS prosím, aby jste při kopírování dali pod článek ikonku tohoto blogu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.